BUJ – Biežāk Uzdotie Jautājumi
Nepārtrauktas glikozes monitorēšanas sistēmas (CGM) darbības principi
AiDEX nepārtraukta glikozes monitorēšana (CGM) ir ierīce, kas reāllaikā 24/7 uzrauga lietotāja glikozes līmeni asinīs.
CGM nosūta nolasītos glikozes rādījumus uz saistīto mobilo lietotni vai atsevišķu uztvērēju, ļaujot lietotājam sekot līdzi:
- glikozes līmenim,
- tendencēm un izmaiņu ātrumam.
Turklāt AiDEX CGM var brīdināt lietotāju, ja glikozes līmenis krītas pārāk zemu vai paaugstinās pārāk augstu.
Nepārtrauktās glikozes monitoringa (CGM) sistēmas ļauj lietotājiem 24/7 uzraudzīt savu glikozes līmeni asinīs.
Uzstādot ierīci, neliels sensors tiek ievietots zem ādas. Plāksteris notur sensoru vietā, lai tas varētu nolasīt glikozes līmeni no starpaudu šķidruma zem ādas. Raidītājs savienojas ar sensoru, apkopo datus un nosūta tos uz mobilās lietotnes vai uztvērēja ierīces ekrānu.
Pēc ēšanas glikoze no pārtikas nonāk asinīs un tālāk – starpaudu šķidrumā. Tā kā glikoze sasniedz starpaudu šķidrumu nedaudz vēlāk nekā asinis, CGM rādījumi var nedaudz atšķirties no tiešiem asinīs veiktajiem mērījumiem.
Salīdzinot ar tradicionālajām glikozes mērīšanas metodēm, CGM ļauj identificēt slēptas hiperglikēmijas un hipoglikēmijas epizodes, kuras parastās mērīšanas metodes var nepamanīt, piemēram, pēcpusdienas hiperglikēmiju vai asimptomātisku nakts hipoglikēmiju.
Nepārtrauktā glikozes monitoringa sistēma palīdz labāk izprast un pamanīt dažādus procesus, kas saistīti ar glikozes līmeni organismā:
- Kā dažādi faktori ietekmē glikozes līmeni, piemēram, pārtikas veidi, fiziskās aktivitātes, ārstēšanas plāns, psiholoģiskie faktori utt.
- Labāk izprast pēcpusdienas hiperglikēmiju, “rītausmas fenomenu” (Dawn Phenomenon), Somogyi efektu u.c., ko ir grūti noteikt ar tradicionālajām glikozes uzraudzības metodēm.
- Palīdz izstrādāt individuālus ārstēšanas plānus.
- Uzlabo ārstēšanas efektivitāti un pacienta līdzestību ārstēšanai.
- Nodrošina vizuālu rīku izglītošanai par diabētu.
Priekšrocības diabēta ārstēšanā:
- Nav nepieciešams mērīt glikozes līmeni no pirksta*
AiDEX CGM automātiski un precīzi mēra glikozes līmeni asinīs bez nepieciešamības veikt kalibrāciju. Pateicoties tam, diabēta pacientiem nav jāduras pirkstā ar glikometru, kas padara diabēta pārvaldību ērtāku un mazāk invazīvu. - Glikozes rādījumi ir ērti un ātri pieejami tieši tālrunī
CGM darbojas 24/7, arī miega laikā, un ļauj lietotājam jebkurā brīdī ērti pārbaudīt savu glikozes līmeni mobilajā lietotnē. Lietotnē redzams gan pašreizējais glikozes līmenis, gan vēsturiskie dati (līdz 14 dienām). Turklāt tā parāda glikozes līmeņa tendences (vai tas paaugstinās vai pazeminās) un izmaiņu ātrumu. - Labāka diabēta kontrole
Sasniedziet savus diabēta ārstēšanas mērķus! Izmantojot CGM, iespējams iegūt detalizētu pārskatu par glikozes līmeni un analizēt, kā dažādi faktori (stress, uzturs, fiziskā aktivitāte) to ietekmē dažādos dienas laikos. Papildu dati palīdz pieņemt labākus ārstēšanas lēmumus un savlaicīgi reaģēt, lai izvairītos no pēkšņām glikozes līmeņa svārstībām. - Hipoglikēmijas novēršana gan dienā, gan naktī
Pēc attiecīgu iestatījumu veikšanas AiDEX lietotne var brīdināt, ja glikozes līmenis samazinās zem iestatītās normas. Tas ļauj savlaicīgi rīkoties un novērst bīstamas hipoglikēmijas epizodes. Lietotājs var pats iestatīt brīdinājuma slieksni, kā arī izvēlēties skaņas un vibrācijas iestatījumus. - Lielāka drošības sajūta un emocionālais komforts
Zinot, ka CGM uzrauga glikozes līmeni visu laiku, jūs varat mierīgāk baudīt ikdienas aktivitātes un mierīgi gulēt naktīs. AiDEX CGM lietotāji ir atzinuši, ka tas sniedz lielāku drošības sajūtu, uzlabo dzīves kvalitāti un palīdz labāk kontrolēt diabētu.
Asins paraugs no pirksta var būt nepieciešams gadījumos, ja simptomi vai sagaidāmie rezultāti atšķiras no CGM rādījumiem.
CGM sensors mēra glikozes līmeni starpaudu šķidrumā zem ādas, savukārt glikometri mēra glikozes līmeni tieši asinīs.
Dažreiz CGM un glikometra rādījumi var nesakrist. Tas ir normāli un rodas tāpēc, ka glikoze sasniedz starpaudu šķidrumu nedaudz vēlāk nekā asinis. Vispirms glikozes līmeņa izmaiņas atspoguļojas asinīs, un tikai pēc dažu minūšu aizkavēšanās šīs izmaiņas kļūst redzamas CGM sensorā.
Ja CGM rādījums neatbilst jūsu simptomiem, ieteicams papildu pārbaude ar glikometru, veicot asins paraugu no pirksta. Ja glikometra un CGM rādījumi atšķiras, pārliecinieties, ka glikometra mērījums tika veikts pareizi, un ārstēšanas lēmumus pieņemiet, balstoties uz glikometra rezultātiem.
Ir normāli, ka dažreiz glikometra (BGV) un CGM rādījumi nesakrīt. Biežākie iemesli tam ir:
- Neprecīzs asins paraugs no pirksta (piemēram, ja pirksta āda nav tīra, uz tās ir alkohola vai pārtikas atlikumi utt.).
- CGM rādījumi var aizkavēties par 5–15 minūtēm, ja glikozes līmenis strauji paaugstinās vai pazeminās.
- Zems CGM rādījums var rasties, ja sensors ilgstoši tiek nospiests (piemēram, guļot uz tā).
Ja CGM rādījumi pastāvīgi ir zemāki vai augstāki nekā vairāki glikometra mērījumi, ir iespējams veikt CGM sensora kalibrāciju.
Kalibrācijas ieteikumi:
- Kalibrējiet tikai tad, kad glikozes līmenis ir stabils! Ja glikozes līmenis strauji paaugstinās vai samazinās (piemēram, pēc ēšanas vai medikamentu lietošanas), kalibrācija var izraisīt neprecīzus CGM rādījumus.
- Kalibrācija nav ieteicama sensora pirmajā lietošanas dienā, un tā nevajadzētu veikt biežāk kā 1 reizi dienā.
- Ja vēlaties, varat manuāli saglabāt savus glikozes līmeņa mērījumus lietotnē.
AiDEX nepārtrauktās glikozes monitoringa (CGM) sistēmas izmantošana var palīdzēt jums pieņemt labākus lēmumus par diabēta pārvaldību un ārstēšanu, pateicoties detalizētajiem datiem, ko tā nodrošina.
CGM sniegtā informācija ļauj identificēt modeļus un faktorus, kas individuāli ietekmē jūsu glikozes līmeni, palīdzot veikt precīzākas un efektīvākas izmaiņas ikdienas paradumos un ārstēšanā.
ANDROID
- Nepieciešama operētājsistēmas versija 10.0 vai jaunāka, Huawei ierīcēs – HarmonyOS2.
- Lietotni var izmantot tikai tad, ja Bluetooth un atrašanās vietas pakalpojumi ir pastāvīgi ieslēgti.
- Android ierīcēs nepieciešams piešķirt lietotnei augstākā līmeņa piekļuves atļaujas, iestatot atrašanās vietas piekļuvi uz “Vienmēr atļaut”.
- Xiaomi tālruņos var rasties problēmas ar datu saņemšanu. Lai novērstu šo kļūdu, mēģiniet aizvērt lietotni un restartēt Bluetooth.
- Dažos Xiaomi modeļos tiek atskaņots skaņas signāls, ja Bluetooth skenēšana ir ieslēgta, un lietotne var paziņot par enerģijas patēriņu katru reizi, kad to atverat.
- Ja savienojuma izveide neizdodas, mēģiniet vēlreiz.
iOS (versija 14 vai jaunāka)
- Ja nesaņemat paziņojumus no lietotnes, pārliecinieties, ka sistēmas paziņojumi ir ieslēgti.
- Ja savienojuma izveide neizdodas, mēģiniet vēlreiz.
Pirms jauna tālruņa iegādes vai jaunākās operētājsistēmas instalēšanas pārbaudiet AiDEX ierīču saderību. Ja nepieciešams, atjauniniet savu AiDEX lietotni, lai nodrošinātu tās pilnīgu saderību ar jaunāko operētājsistēmu.
Ja jūsu viedierīce nav saderīga ar AiDEX lietotni, jūs varat izmantot AiDEX uztvērēju, kas darbojas kā alternatīva lietotnei.
Ja jūsu viedierīce nav saderīga ar AiDEX lietotni, var rasties problēmas ar tās lejupielādi vai pareizu darbību. Pirms jaunas ierīces iegādes vai operētājsistēmas atjaunināšanas, pārliecinieties, ka tā ir saderīga ar AiDEX lietotni.
Ja lietotnes izmantošana nav iespējama, jūs varat iegādāties atsevišķu AiDEX uztvērēju, kas kalpo kā alternatīva lietotnei.
CGM ir ierīce, ko var izmantot īslaicīgi, lai uzraudzītu glikozes līmeni, izdarītu secinājumus un apgūtu, kā uzturs un dzīvesveids ietekmē cukura līmeni asinīs. Ja iegūtās zināšanas tiek pielietotas, ilgstoša ierīces lietošana vairs nav nepieciešama. Dažu mēnešu izmaksas ir līdz 200 eiro, kas ir ļoti pieņemami, ņemot vērā, ka iegūtās zināšanas un veselības uzlabojumi saglabājas visu mūžu.
CGM nodrošina nepārtrauktu un precīzu glikozes līmeņa uzraudzību, palīdzot labāk izprast, kā uzturs un fiziskās aktivitātes ietekmē cukura līmeni asinīs, kas savukārt veicina apzinātāku un efektīvāku svara samazināšanu. Tas sniedz atgriezenisko saiti reāllaikā, ļaujot nekavējoties pielāgot uztura un treniņu plānus, kā arī novērst pārmērīgu ēšanu, ko izraisa cukura līmeņa svārstības. Tradicionālās metodes piedāvā tikai momentuzņēmumu par glikozes līmeni, savukārt CGM lietošana sniedz visaptverošu pārskatu, kas palīdz veidot ilgtspējīgākus veselības paradumus.
Visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir caur mūsu mājaslapu.
Jā, datus var kopīgot ar ģimenes locekļiem un arī ar ārstu, izmantojot mobilo lietotni.
Ar CGM lietošanas uzsākšanu saistīti jautājumi
AiDEX CGM sistēma sastāv no šādām sastāvdaļām:
- AiDEX sensors
- AiDEX raidītājs
- Saderīga viedierīce vai atsevišķs AiDEX uztvērējs
Lai izveidotu AiDEX lietotāja kontu, rīkojieties šādi:
- Lejupielādējiet AiDEX lietotni
- Izvēlieties opciju “Izveidot kontu”
- Ievadiet nepieciešamos datus
Pēc reģistrācijas varēsiet savienot lietotni ar AiDEX raidītāju un sākt izmantot CGM sistēmu.
Svarīgi! Lietotne ir jāiestata pirms sensora uzstādīšanas!
Lai iestatītu AiDEX lietotni, veiciet šādus soļus:
- Lejupielādējiet AiDEX lietotni savā viedtelefonā.
- Atveriet lietotni pēc lejupielādes.
- Ievadiet nepieciešamos datus.
- Sekojiet ekrānā redzamajām instrukcijām, lai pabeigtu iestatīšanu.
Lai uzstādītu AiDEX CGM sensoru, izvēlieties piemērotu vietu uz vēdera vai augšdelma aizmugurējās daļas.
Svarīgi:
- Nodrošiniet, lai izvēlētajā vietā būtu pietiekami daudz zemādas taukaudu, izvairoties no ievietošanas muskulī vai vietās ar maz tauku.
- Neuzstādiet sensoru uz rētām, strijām, dzimumzīmēm, ādas nelīdzenumiem vai insulīna injekciju vietās.
1. Sensora uzstādīšana:
- Pirms uzstādīšanas pārliecinieties, ka esat lejupielādējis AiDEX lietotni un izveidojis kontu.
- Izvēlieties piemērotu uzstādīšanas vietu uz vēdera vai augšdelma aizmugures un dezinficējiet ādu ar spirta salveti.
- Pagaidiet 1 minūti, līdz āda ir pilnībā nožuvusi.
- Atveriet sensora iepakojumu un izņemiet sensoru, pagriežot aplikatoru pretēji pulksteņrādītāja virzienam.
- Novietojiet aplikatoru uz izvēlētās vietas, lai tā garākā puse būtu paralēla jostai (uz vēdera) vai augšdelmam (uz rokas).
- Nospiediet aplikatoru stingri pie ādas. Ja uzstādāt sensoru uz vēdera, izbīdiet vēderu uz āru un nospiediet aplikatora sānu pogu, lai ievietotu sensoru. Nenoliecieties un nevelciet vēderu uz iekšu uzstādīšanas laikā.
- Turpiniet spiest aplikatoru 3 sekundes pēc sensora ievietošanas, lai plāksteris pareizi piestiprinātos pie ādas.
- Noņemiet aplikatoru un ar pirkstu izlīdziniet plāksteri, lai novērstu kroku veidošanos un nodrošinātu labu saķeri ar ādu.
2. Raidītāja uzstādīšana:
- Izņemiet raidītāju no kastītes.
- Novietojiet raidītāju virs sensora.
- Vispirms piespiediet abas raidītāja malas, lai tās pareizi nofiksētos.
- Pārliecinieties, ka visi 3 stiprinājuma āķi abās pusēs ir droši piestiprināti un ka sensors un raidītājs ir stingri savienoti bez spraugām.
- Lai nodrošinātu papildu noturību, ieteicams uzlikt aizsargplāksteri.
- Pēc sensora uzstādīšanas pievienojiet raidītāju iespējami ātri (ieteicams 5 minūšu laikā) un sāciet jauna sensora inicializāciju lietotnē vai uztvērējā.
- Ja raidītājs tiek pievienots vairāk nekā 30 minūtes pēc sensora uzstādīšanas, tas var tikt uztverts kā vecs sensors, kas var izraisīt agrīnu sensora derīguma termiņa beigšanos.
3. Raidītāja savienošana ar lietotni:
- Lai savienotu raidītāju ar lietotni, ievadiet raidītāja 6 ciparu sērijas numuru vai skanējiet QR kodu no raidītāja iepakojuma.
- Svarīgi! Sērijas numurs satur tikai skaitli 0, nevis burtu “O”.
AiDEX lietotne parāda glikozes līmeni un tā izmaiņu virzienu sākumlapā. Lai skatītu šos datus, atveriet lietotni.
Lietotnes sākotnējās iestatīšanas laikā var iespējot paziņojumus. Sekojiet ekrānā redzamajām instrukcijām.
Ja vēlaties pēc sākotnējās iestatīšanas ieslēgt vai mainīt paziņojumus, dodieties uz Iestatījumi – Paziņojumi.
NB! AiDEX paziņojumi NEATCEĻ jūsu tālruņa iestatījumus. Ja tālrunis ir iestatīts uz kluso režīmu, tas neatspēlēs AiDEX lietotnes paziņojumus ar skaņu vai vibrāciju.
Pārbaudiet tālruņa iestatījumus, lai nodrošinātu, ka paziņojumi netiek palaisti garām!
AiDEX sensora uzstādīšanu padara ērtāku automātiskais aplikators.
Raidītāja kods atrodams uz iepakojuma aizmugures. Tas ir 6 ciparu sērijas numurs.
Lai pirmo reizi savienotu jaunu raidītāju, kods jāievada lietotnē, lai raidītājs varētu izveidot savienojumu ar lietotni un nosūtīt jūsu glikozes rādījumus.
Kodu var ievadīt manuāli vai noskenējot.
Svarīgi! Sērijas numurs satur tikai skaitli 0, nevis burtu “O”.
Lai izmantotu CGM sistēmu, lietotnei ir jābūt savienotai ar raidītāja kodu. Ja esat pazaudējis raidītāja kodu, jums būs jāiegādājas jauns raidītājs.
Svarīgi!
- Nav ieteicams izmantot cita raidītāja kodu vai mēģināt izveidot kodu pašam!
- Nepareizs kods var izraisīt neprecīzus glikozes rādījumus un traucēt ierīces darbību.
- Katram raidītājam ir unikāls kods, kas nepieciešams pareizai funkcionēšanai.
Ja sensora uzstādīšanas vietā rodas asiņošana:
- Nospiediet asiņošanas vietu dažas minūtes, līdz asiņošana apstājas.
- Pagaidiet 5 minūtes, pēc tam pievienojiet raidītāju sensora plāksnei.
- Turpiniet lietot sensoru un sekojiet glikozes līmenim lietošanas laikā.
- Ja glikozes monitoringa rādījumi ievērojami atšķiras no pirksta gala asins glikozes testa rezultātiem, ieteicams nomainīt sensoru.
- Ja asiņošana neapstājas pēc dažām minūtēm, noņemiet sensoru. Ja pacients nelieto asinis šķidrinošus medikamentus, sensoru var uzstādīt no jauna, izvēloties citu vietu.
Kāpēc sensora uzstādīšanas vietā rodas asiņošana?
Uzstādīšanas laikā aplikatora adata caurdur ādas virsējo slāni, lai ievietotu sensoru starpaudu šķidrumā. Ādas virsējā slānī atrodas asinsvadi, un, ja adata caurdur kādu no tiem, var parādīties asiņošana.
Asiņošanu var izraisīt arī:
- Sensora uzstādīšana pārāk dziļi
- Ievietošana muskulī
Uzstādot sensoru, nepielietojiet pārmērīgu spēku, jo ievietošana muskulī var izraisīt sāpes, asiņošanu un sensora bojājumus.
Ja uzskatāt, ka nepieciešama medicīniska palīdzība, konsultējieties ar veselības aprūpes speciālistu.
Jautājumi pirms CGM lietošanas
Sensora lietošanas pārtraukšana un jauna cikla sākšana:
- Lai pārtrauktu pašreizējā sensora lietošanu un sāktu jaunu ciklu, gaidiet, līdz sensors beidzas.
- Ja nepieciešams, varat pārtraukt sensora lietošanu jebkurā laikā pirms tā derīguma termiņa beigām.
AiDEX raidītāja darbības laiks ir 4 gadi, un to var izmantot kopā ar jauniem sensoriem. Lietotne informēs jūs, kad raidītājs tuvojas derīguma termiņa beigām.
Sensora nomaiņa, kad tas ir beidzies:
- Lietotne paziņos, kad sensors tuvojas beigām.
- Jaunā sensora darbības laiks ir 14 dienas no uzstādīšanas brīža.
- Noņemiet veco sensoru no ādas un atvienojiet no tā raidītāju.
- Pēc jauna sensora uzstādīšanas un raidītāja pievienošanas sekojiet lietotnes norādījumiem, lai aktivizētu jauno sensoru.
Sensora nomaiņa pirms tā derīguma termiņa beigām:
- Dodieties uz AiDEX lietotnes sadaļu “Ierīces”.
- Sekojiet lietotnes norādījumiem, lai apturētu sensora darbību.
- Noņemiet sensoru no ādas un atvienojiet no tā raidītāju.
- Pēc vecā sensora noņemšanas varat uzstādīt jaunu sensoru, taču ieteicams nogaidīt 15 minūtes pirms jaunā sensora uzstādīšanas.
Sensora noņemšana:
- Rūpīgi atlīmējiet plākstera malas, lai noņemtu sensoru no ādas.
- Neatvienojiet raidītāju, kamēr sensors vēl ir piestiprināts pie ādas.
- Kad sensors ir pilnībā noņemts, nospiediet tā sānus, lai atvienotu raidītāju.
- Saglabājiet raidītāju, jo to var atkārtoti izmantot ar jaunu sensoru.
- Raidītāja darbības laiks ir 4 gadi.
AiDEX lietotne ir saderīga ar iOS 14 vai jaunāku versiju.
Lai nodrošinātu savlaicīgu paziņojumu un sensora rādījumu saņemšanu, ir svarīgi pārbaudīt tālruņa iestatījumus. Iestatījumu atrašanās vieta var atšķirties atkarībā no jūsu ierīces un operētājsistēmas versijas.
Tālruņa funkcijas, kas var traucēt AiDEX lietotnes darbību:
Ekrāna laiks
Ja AiDEX lietotnei tiek uzlikti laika ierobežojumi, tā var netikt atvērta un var rasties problēmas ar paziņojumiem un sensora datu pārsūtīšanu.
Kā izslēgt ekrāna laiku?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Izvēlieties “Ekrāna laiks”.
- Atspējojiet lietotņu ierobežojumus vai pievienojiet AiDEX lietotni atļauto lietotņu sarakstam.
“Netraucēt” režīms
Ja šis režīms ir ieslēgts, visi brīdinājumi un paziņojumi tiek izslēgti.
Kā izslēgt “Netraucēt” režīmu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Atspējojiet “Netraucēt” režīmu.’
Zemas enerģijas režīms
Šis režīms var ierobežot AiDEX lietotnes darbību fonā, ja lietotne nav aktīva ekrānā, un tas var izraisīt paziņojumu kavēšanos vai datu pārsūtīšanas traucējumus.
Kā izslēgt zemas enerģijas režīmu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Izvēlieties “Akumulators”.
- Izslēdziet “Zemas enerģijas režīmu”.
Nepieciešamās atļaujas AiDEX lietotnei
Paziņojumi
Lai AiDEX lietotne varētu attēlot sensora datus un brīdinājumus, tai ir nepieciešama piekļuve paziņojumiem.
Kā ieslēgt paziņojumus?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Izvēlieties “AiDEX”.
- Izvēlieties “Paziņojumi” un ieslēdziet tos.
Fona lietotnes atjaunināšana
Ja šī funkcija ir atspējota, paziņojumi un sensora dati var kavēties.
Kā ieslēgt fona lietotnes atjaunināšanu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Izvēlieties “AiDEX”.
- Ieslēdziet fona lietotnes atjaunināšanu.
Bluetooth
AiDEX lietotne izmanto Bluetooth savienojumu, lai sazinātos ar raidītāju. Apple ierīcēs lietotājam manuāli jāpiešķir Bluetooth atļauja.
Kā ieslēgt Bluetooth atļauju?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Pārliecinieties, ka Bluetooth ir ieslēgts.
- Izvēlieties “AiDEX”.
- Ieslēdziet Bluetooth atļauju.
AiDEX lietotne ir saderīga ar Android operētājsistēmas versiju 10.0 vai jaunāku un Huawei ierīcēs ar HarmonyOS2.
Lai nodrošinātu pareizu AiDEX lietotnes paziņojumu un sensora rādījumu saņemšanu, svarīgi ir pārbaudīt tālruņa iestatījumus. Iestatījumu atrašanās vieta var atšķirties atkarībā no ierīces un operētājsistēmas versijas.
Tālruņa funkcijas, kas var traucēt AiDEX lietotnes darbību:
Lietotnes pauze
Ja iespējojat režīmu “Lietotnes pauze”, tas var bloķēt AiDEX lietotni, apturot visus paziņojumus un sensora rādījumu pārsūtīšanu.
Kā izslēgt lietotnes pauzi?
- Nospiediet un turiet AiDEX lietotnes ikonu sākumekrānā vai lietotņu izvēlnē.
- Atspējojiet pauzes režīmu.
Koncentrēšanās režīms
Šis režīms bloķē lietotnes un neļauj skatīt paziņojumus un glikozes līmeņa rādījumus.
Kā izslēgt koncentrēšanās režīmu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Meklējiet “Digitālā labbūtība”.
- Atspējojiet koncentrēšanās režīmu un pārliecinieties, ka AiDEX lietotne nav bloķēto lietotņu sarakstā.
Akumulatora taupīšanas režīms
Šis režīms ierobežo lietotņu darbību fonā, kā rezultātā paziņojumi var kavēties.
Kā izslēgt akumulatora taupīšanas režīmu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Atveriet sadaļu “Akumulators”.
- Atspējojiet akumulatora taupīšanas režīmu vai izvēlieties augstāko pieejamo veiktspēju.
Netraucēt režīms
Kad šis režīms ir aktivizēts, visi brīdinājumi tiek izslēgti.
Kā izslēgt “Netraucēt” režīmu?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Atspējojiet “Netraucēt” režīmu vai pielāgojiet tā ierobežojumus.
Nepieciešamās atļaujas AiDEX lietotnei
Paziņojumi
Lai redzētu sensora rādījumus un brīdinājumus, AiDEX lietotnei ir nepieciešama piekļuve paziņojumiem.
Kā ieslēgt paziņojumus?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Meklējiet sadaļu “Lietotnes” un atrodiet AiDEX.
- Atveriet “Paziņojumi” un ieslēdziet tos.
Akumulatora optimizācija
Ja šī funkcija ir ieslēgta, tā var kavēt AiDEX lietotnes darbību fonā un aizkavēt paziņojumus.
Kā atspējot akumulatora optimizāciju?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Meklējiet sadaļu “Akumulatora optimizācija”.
- Izslēdziet optimizāciju AiDEX lietotnei.
Fona darbības ierobežojumi
Šī funkcija var bloķēt AiDEX lietotnes darbību fonā, kā rezultātā netiek saņemti paziņojumi un sensora dati.
Kā atspējot fona darbības ierobežojumus?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Meklējiet sadaļu “Fona darbības ierobežojumi”.
- Izslēdziet ierobežojumus AiDEX lietotnei.
Atrašanās vieta (GPS)
Android sistēma prasa ieslēgt atrašanās vietu, lai AiDEX lietotne varētu izmantot Bluetooth savienojumu.
Kā ieslēgt atrašanās vietas atļauju?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Pārliecinieties, ka atrašanās vieta ir ieslēgta.
- Atrodiet AiDEX lietotni lietotņu sarakstā.
- Piešķiriet atļauju “Vienmēr atļaut”.
Bluetooth
AiDEX lietotne izmanto Bluetooth savienojumu, lai sazinātos ar raidītāju. Bluetooth ir jābūt pastāvīgi ieslēgtam.
Kā ieslēgt Bluetooth?
- Atveriet tālruņa iestatījumus.
- Ieslēdziet Bluetooth.
Ja sensors un raidītājs ir pareizi savienoti, tie ir ūdensizturīgi atbilstoši IPX7 standartam.
- Atļauts: dušoties un peldēties.
- Ierobežojumi: nedrīkst atrasties ūdenī ilgāk par 30 minūtēm un dziļāk par 1 metru.
Ja AiDEX sensora aplikatoru nevar noņemt, saglabājiet mieru un nekrītiet panikā. Veiciet šādas darbības:
- Uzmanīgi noņemiet plāksteri kopā ar aplikatoru.
- Pārbaudiet uzstādīšanas vietu un pārliecinieties, ka sensors ir pilnībā noņemts no ādas.
- Neizmantojiet to pašu aplikatoru atkārtoti.
- Veiciet pirksta gala asins testu ar glikometru.
- Atveriet AiDEX lietotni un nospiediet apakšējā izvēlnes joslā “BG”.
- Pabīdiet slīdni uz vērtību, kas atbilst glikometra testa rezultātam, un nospiediet “Saglabāt”.
- Atgriezieties sākumlapā. Glikozes līknei parādīsies ikona, uz kuras nospiežot, varēsiet redzēt saglabātā mērījuma laiku un glikozes līmeni.
- Ja sensors ir izmantots vismaz 1 dienu un jūs uzskatāt, ka tā mērījumi ievērojami atšķiras no pirksta gala asins testa rezultātiem, to var manuāli kalibrēt, ja glikozes līmenis ir stabils.
- Lai veiktu kalibrāciju, nospiediet “BG”, pabīdiet slīdni līdz glikometra vērtībai, un nospiediet “Kalibrēt”.
- Kalibrāciju nevar veikt 6 stundu laikā pēc sensora uzstādīšanas, un ir svarīgi, lai:
- Glikozes līmenis būtu stabils.
- Būtu pagājusi vismaz 1 diena kopš sensora uzstādīšanas.
- Nospiediet lietotnes sākumlapas augšējā stūrī esošo iestatījumu ikonu. Pēc tam nospiediet “Kopīgošana”, “+ Kopīgot ar jaunu lietotāju” un sadaļā “Kopīgots” ievadiet tās personas e-pasta adresi, ar kuru vēlaties dalīties ar saviem datiem. (E-pasta adresei jābūt reģistrētai AiDEX lietotnē!).
- Nospiediet “Meklēt”, “Kopīgot” un “OK”, kad vēlamais konts ir atrasts.
- Pēc apstiprināšanas lietotājs, ar kuru dati tika kopīgoti, varēs skatīt jūsu glikozes datus savas sākumlapas augšdaļā, pārslēdzot skatījumu.
- Ja vēlaties, lietotājs, ar kuru dati tika kopīgoti, var piešķirt jaunu vārdu uzraudzītajam lietotājam vai pārtraukt datu kopīgošanu sadaļā “Iestatījumi – Kopīgošana – Kopīgots”. Pārvelkot pa kreisi, lietotājus var izdzēst no saraksta.
- Skatītājam ir iespēja saņemt paziņojumus par augstu un zemu glikozes līmeni, pamatojoties uz lietotāja iestatīto glikozes līmeņa slieksni.
- Sadaļā “Tendences” izvēlieties 5–14 dienu uzraudzības datus. Nospiediet piezīmju grāmatiņas ikonu lapas augšējā labajā stūrī, lai ģenerētu Ambulatorā glikozes profila (AGP) pārskatu.
- Lai izveidotu personīgo AGP pārskatu, nepieciešami 5–14 dienu glikozes mērījumu dati un vismaz 5 × 288 = 1440 mērījumu rezultāti.
- Izvairieties no ļoti intensīvas fiziskās aktivitātes un pastāvīgas ādas saspiešanas vai pagriešanas sensora uzstādīšanas vietā (arī miega laikā), lai novērstu sensora atdalīšanos vai bojājumus.
- Lietotāji, kuri nēsā sensoru uz rokas, jābūt īpaši uzmanīgiem, nosusinot ādu ar dvieli, kā arī jāizvairās no triecieniem vai skrāpējumiem pret sensoru (piemēram, pret durvju stenderi).
- Sensora uzstādīšanai jāizvēlas piemērota vieta ar pietiekamu zemādas tauku daudzumu, lai izvairītos no ievietošanas muskulī.
- Ja sensors un raidītājs ir pareizi savienoti, tie ir ūdensizturīgi atbilstoši IPX7 standartam. Atļauts dušoties un peldēties, taču ūdenī nedrīkst uzturēties ilgāk par 30 minūtēm un dziļāk par 1 metru.
- Ieteicams izmantot papildu plāksteri, lai nodrošinātu labāku sensora noturību.
- Produktu nedrīkst lietot spēcīgā magnētiskajā laukā. Pirms MRI izmeklējuma noņemiet sensoru un raidītāju no ķermeņa un neņemiet tos līdzi uz procedūras telpu.
CGM ir ierīce, ko var izmantot īslaicīgi, lai uzraudzītu glikozes līmeni, izdarītu secinājumus un apgūtu, kā uzturs un dzīvesveids ietekmē cukura līmeni asinīs. Ja iegūtās zināšanas tiek pielietotas, ilgstoša ierīces lietošana vairs nav nepieciešama. Dažu mēnešu izmaksas ir līdz 200 eiro, kas ir ļoti pieņemami, ņemot vērā, ka iegūtās zināšanas un veselības uzlabojumi saglabājas visu mūžu.
Biežāk sastopamās tehniskās problēmas un to risinājumi
Pārliecinieties, ka Bluetooth un atrašanās vietas pakalpojumi ir pastāvīgi ieslēgti.
Atkarībā no ekrānā redzamā paziņojuma kļūdu var izraisīt divi iespējamie iemesli:
- Sērijas numurs ir ievadīts nepareizi – pārliecinieties, ka sērijas numurs ir ievadīts pareizi. Varat arī izmantot QR koda skenēšanu no raidītāja iepakojuma.
- Sērijas numurs jau ir saistīts ar citu lietotāju – ja sērijas numuru izmanto cita persona, sazinieties ar raidītāja sākotnējo lietotāju, lai to atvienotu, vai nosūtiet raidītāju atpakaļ ražotājam.
Lietotne nosaka, vai sensora ievietošana ir veiksmīga, 22 minūšu līdz 4 stundu laikā pēc jaunā sensora aktivizēšanas.
- Ja tiek apstiprināta neveiksmīga sensora ievietošana, lietotne ekrāna augšējā labajā stūrī parādīs “Nomainiet sensoru”, kā arī paziņojumu:
“Sensors nav pareizi ievietots. Lūdzu, noņemiet sensoru, atvienojiet raidītāju un aizstājiet sensoru ar jaunu.” - 4 stundas pēc sensora ievietošanas, ja tas nav ievietots pareizi, lietotne rādīs ziņojumu:
“Sensora kļūda, gaida stabilizāciju.” - Ja sensors tiek izmantots 4 stundas un 2 stundu laikā tiek saņemtas vairāk nekā 4 “Sensora kļūda” paziņojumi, ekrāna augšējā labajā stūrī parādīsies ziņojums “Nomainiet sensoru”.
Parasti tiek attēlots paziņojums: “Nomainiet sensoru”.
Iespējamie iemesli:
- Izvēlētā uzstādīšanas vieta nav piemērota.
- Uz vēdera izvairieties no vēdera līnijas, rētām, jostas vietas, strijām un insulīna injekciju vietām.
- Ieteicams sensoru uzstādīt vismaz 5 cm attālumā no nabas.
- Uz rokas ievietojiet sensoru aizmugurējā augšdelmā, kur ir vairāk taukaudi. Nelieciet sensoru muskuļos, kas atrodas rokas ārējā pusē.
- Nepareiza sensora ievietošana.
- Aplikatoram jābūt cieši piespiestam pie ādas, un ievietošanas laikā vēderu jāizspiež uz āru.
- Ievietošanas laikā nevelciet vēderu iekšā un nenoliecieties (pievērsiet uzmanību, lai nenokristu, skatoties uz leju).
- Uzstādīšanas laikā turiet pirkstu uz pogas, lai to nospiestu ievietošanai. Izvairieties no lielas distances starp aplikatora pogu un pirkstu, kad nostiprināt aplikatoru.
- Transports
- Dažreiz transportēšanas laikā sensors var tikt bojāts, un adata var nebūt novietota tieši sensora centrā.
1. Grafiks neparādās pēc sasilšanas beigām, un tiek rādīts paziņojums: “Sensora stabilizēšanās”.
- Iespējamais iemesls: zemādas asiņošana, kas var ietekmēt datus. Lūdzu, gaidiet pacietīgi, līdz grafiks parādīsies. Tas neaizņems vairāk kā 4 stundas.
2. Lietotne parāda “Sensora stabilizēšana” lietošanas laikā.
- Lūdzu, gaidiet pacietīgi, līdz dati tiek parādīti. Parasti tas aizņem tikai nelielu laiku (šī situācija var rasties, kad tiek atkārtoti pieslēgts raidītājs pie sensora), pēc tam sekojiet lietotnes sniegtajiem norādījumiem.
- Paziņojums “Sensora kļūda” tiek parādīts pāris dienas pēc sensora uzstādīšanas. Parasti iemesls ir nepiemērota uzstādīšanas vieta (maz taukaudu) vai nepareiza sensora uzstādīšana. Tāpat šis paziņojums var rasties, ja sensoram ir bojājumi (piemēram, trieciena rezultātā)
- Ja kļūdas ziņojums parādās lietošanas vēlākajā posmā, parasti iemesls ir plākstera pielipšanas samazināšanās vai sensoram radušies skrāpējumi, kas izraisa sliktu kontaktu ar ādu.
- Noteiktos apstākļos šo kļūdas ziņojumu var izraisīt arī slikts savienojums starp sensoru un raidītāju. Šādā gadījumā jānoņem raidītājs un jāpievieno to atkārtoti.
Problēma: Glikozes līmeņa rādījumi netiek atjaunināti, un savienojums tiek pārtraukts glabājot datus vai kalibrējot. (Šī kļūda bieži sastopama Xiaomi ierīcēs).
Risinājums:
- Pārvilkiet uz augšu 2-3 reizes, lai pilnībā izietu no lietotnes.
- Izslēdziet Bluetooth, pēc tam atkal ieslēdziet Bluetooth un atkārtoti piekļūstiet lietotnei.
- Ja kļūda saglabājas, restartējiet tālruni.
Iespējamais iemesls:
- Spiediens uz sensoru miega laikā, kas var izraisīt mērījumu pazemināšanos.
- Straujš glikozes līmeņa pieaugums var būt saistīts ar sliktu savienojumu. Šādā gadījumā pārliecinieties, ka raidītājs ir cieši pievienots sensoram.
Ja glikozes līkne bija normāla, bet pēc tam pēkšņi notiek lēciens, pirmkārt, atkārtoti pieslēdziet raidītāju un skatieties, kas notiks. Parasti glikozes līkne normalizējas.
Ja raidītājs nav pareizi piestiprināts pie sensora un starp tiem ir nokļuvis ūdens vai tvaiks, kas traucē savienojumu, noņemiet raidītāju un atkārtoti pievienojiet to.
Ja rodas kļūda:
- Pilnībā iziet no lietotnes.
- Izslēdziet Bluetooth, pēc tam atkal ieslēdziet Bluetooth.
- Pēc tam atkārtoti piekļūstiet lietotnei.
Ja kļūda saglabājas, noņemiet raidītāju no sensora un atkārtoti pieslēdziet to (izvēlieties ekrānā redzamo paziņojumu “Izmantotais sensors”).
CGM ierīce nav piemērota pacientiem, kuri:
- Cieš no alkoholisma, narkotiku lietošanas vai smagiem garīgiem traucējumiem (piemēram, depresija, šizofrēnija).
- Ir bezsamaņā.
- Neizprot, kā lietot ierīci, vai nav spējīgi to apgūt.
- Cieš no smagas dzirdes vai redzes invaliditātes.
- Ir smags pietūkums vai nopietnas asinsrites problēmas.
- Ir alerģiski pret sensora plāksteri.
- Ir pārāk jauni vai veci, lai parūpētos par sevi, un viņiem nav aprūpētāja.
Nē. AiDEX raidītājam nav nepieciešama uzlāde, jo tā enerģijas avots ir sensors, kas nodrošina enerģiju 14 dienām lietošanas laikā.
Ja jūsu glikozes līmenis ievērojami svārstās vai jums ir augsts vai zems glikozes līmenis, kuru nevarat kontrolēt pats, lūdzu, meklējiet palīdzību slimnīcā vai pie ārsta.
Ja rodas problēmas ar produkta lietošanu vai produkts nedarbojas pareizi, lūdzu, sazinieties ar vietējo piegādātāju.
AiDEX uztvērējs
AiDEX uztvērējs ir speciāls medicīnisks ierīce, kas paredzēta lietošanai kopā ar AiDEX raidītāju un sensoru. Savukārt lietotne nav medicīnisks ierīce un jālejupielādē saderīgā viedtālrunī.
Gan uztvērējs, gan lietotne ļauj:
- Skatīt pašreizējo glikozes līmeni jebkurā laikā.
- Mainīt glikozes līmeņa paziņojumus.
- Piekļūt glikozes līmeņa vēsturei un pārskatiem.
AiDEX uztvērējs ir speciāls medicīnisks ierīce, kas ļauj lietotājam skatīt savus glikozes līmeņa rādījumus un to izmaiņas, kā arī saņemt paziņojumus par pārmērīgu vai zemu glikozes līmeni.
Uztvērējs ir lieliska alternatīva lietotnei, ja jums nav saderīga viedtālruņa vai ja vēlaties uzraudzīt glikozes līmeni atsevišķā ierīcē.